Vážení zákazníci, od 22. 12. 2024 do 1. 1. 2025 bude prodejna zavřená. Více informací.
800 377 773 / [email protected]
Publikováno: 4. 6. 2021
Aktualizováno: 11. 7. 2024
Přichází suché letní měsíce a každá kapka vody bude na zahradě znát. Zvláště pak u stromků, které mají na závlahu velké požadavky. Práci vám však mohou hodně ulehčit vaky na vodu ke stromu. Jak?
Rajčata, jahody a další drobné rostlinky a keříky zalijete snadno konví, ale nasytit i menší stromek je těžší práce. Sice kolem nich nemusíte běhat s konví každý den, stačí je zalít jednou za týden nebo dva, ale je nutné udělat to pořádně.
Stromek na jedno zalití spořádá i vyšší desítky nebo nižší stovky litrů vody. Záleží na jeho velikosti. A to už konví neunosíte a hadicí to také není moc pohodlné. Často se tak stává, že lidé správné zalévání stromů zanedbávají a jen k nim tu a tam vylijí jednu konev. To však nestačí a hned z několika důvodů.
Jak už jsme naznačili, stromky „vypijí“ více vody než jim lidé dávají. Souvisí to i s tím, že vodu spotřebovávají pomalu a je proto vhodnější ten velký objem dávkovat postupně. Třeba několik hodin v průběhu celého odpoledne. Ale na to má málokdo čas a energii.
Zavlažovací pytle ke stromům zabijí dvě mouchy jednou ranou.
Díky objemu 55 a 75 litrů napojí i velmi žíznivý strom a navíc mu vláhu dopřejí přesně tím způsobem, který má nejraději. Pomalu a plynule. Vaky na zalévání stromů totiž vypouštějí dávky vody v rozmezí 6 – 10 hodin, což máme otestováno na námi dodávaných vacích. Zálivka je tak pravidelná a kontrolovaná. Zvlášť vhodné jsou pro stromky na suchých stanovištích, například v zákrytu většího stromu a pro všechny nově zasazené stromky a také stromky rostoucí ve svahu.
Vaky na vodu ke stromům jsou k dostání ve dvou základních variantách:
Závlahové vaky s jsou optimálním řešením pro udržování městské zeleně, výsadby kolem dopravních komunikací nebo v ovocných sadech. V současnosti je navíc možné čerpat na nákup mobilních zavlažovacích prvků s postupným (kapkovým) uvolňováním zálivky dotace od Ministerstva životního prostředí. Více informací je v dokumentu NOO, který je ke stažení zde na stránkách MŽP (mobilní zavlažovací prvky jsou na listu: Zeleň rostoucí mimo les, položka: ZE07a)
Dejte stromům napít, tak jak potřebují. S vaky je zalévání ještě jednodušší než konví nebo hadicí.
autor:
Jiří Novák
marketingový manažer
Pavla Lébrová
marketingový specialista
Zajímá vás, jak dlouho vytéká voda ze zavlažovacích vaků?