800 377 773 / [email protected]
Publikováno: 8. 7. 2020
Žebřík se hodí do každé domácnosti, není ale tak jednoduché vybrat ten správný. Není totiž žebřík jako žebřík. Existuje hned několik druhů a není snadné odhadnout, jaký se vám domů nebo na zahradu hodí nejvíce.
V článku vám proto představíme základní i méně časté druhy žebříků.
Domácí náhrada žebříku, která zastane většinu domácích prací. Zaberou méně místa, lépe se skladují a mnohem jednodušeji se s nimi manipuluje. Pokud potřebujete pověsit závěs nebo záclony, sundat něco z vysoké skříně, smést pavučiny ze stropu. Na nic z toho nepotřebujete velký neohrabaný žebřík.
Vybírat můžete ze schůdků různých výšek a mezi jednostrannou a oboustrannou variantou.
Klasický jednostranný žebřík, který všichni znáte.
Dva samostatné žebříky nahoře spojené pohyblivým kloubem. Nepotřebují pevnou opěru.
Žebřík do A, použitelný z obou stran. Některé modely nabízí ještě další možnosti. Například je lze na jedné ze stran vysunout a použít jako jednoduchý žebřík, ale bez nutnosti opření. Další možností je úprava na schody. To znamená, že jedna ze stran jde posunout do jiné pozice vůči straně druhé tak, abyste s ním mohli pracovat na schodišti.
Někdy se také používá název univerzální žebřík. Pokud chcete doma žebřík na všechny případy, je tohle nejlepší volba. Jsou to vlastně klasické štafle, akorát ještě s výsuvným ramenem navíc. Rameno jde odpojit, takže získáte dvoudílný žebřík a samostatný jednoduchý žebřík. Prostě univerzální pomocník.
Má jeden nebo více zabudovaných kloubů, které umožňují měnit tvar žebříku. Dosáhnete s nimi tvaru jednoduchého i dvoudílného žebříku, i tvarů, které jsou u běžného žebříku nemožné.
Je tvořen několika segmenty, které jde složit na sebe a tak vytvořit žebřík o přesně takové délce, jakou potřebujete. Výhodou je jednodušší skladování a manipulace se žebříkem.
autor:
Jiří Novák
marketingový specialista