Vážení zákazníci, od 22. 12. 2024 do 1. 1. 2025 bude prodejna zavřená. Více informací.
800 377 773 / [email protected]
Publikováno: 28. 6. 2022
Začínáte s otužováním a už máte za sebou fázi studených sprch? Chcete se posunout dál a zkoušet studenější vodu, ale rybník ani řeka nejsou v dosahu?
Při otužování je důležitá pravidelnost a soustavnost. S dodržováním pravidelného režimu pomůže mít po ruce nádobu, do které můžete vlézt klidně každý den. Nejlépe se k tomu účelu hodí velké kádě.
Otužování neboli terapii chladem ocení všichni sportovci. Třeba cyklistům se bude nádrž na ledovou vodu hodit po náročné jízdě nebo cyklistickém závodu pro skvělou regeneraci svalů.
Nejdůležitější je, aby káď byla z materiálu, který je odolný vůči mrazu. Můžete ji tak mít celoročně třeba na balkoně. Velké černé kádě, které se používají např. při prodeji vánočních kaprů tenhle požadavek splňují. Chcete-li mít opravdu jistotu, že led v zimě káď neroztrhne, nechte plavat na hladině několik PET lahví z části naplněných pískem.
Pro ženu a osoby menšího vzrůstu se hodí 500 litrová káď. Pokud jste vyšší postavy nebo se chcete otužovat ve dvojici , bude vhodnější 750 nebo 1000 litrová káď.
Vodu v kádi je třeba udržovat, aby se nezkazila a také, aby v zimě nezamrzala. K tomu se používá bazénová sůl (neobsahuje jód). Na 750 litrů se přidává cca 3 – 4 kg soli. "Bazénová sůl je ve své podstatě právě sloučenina chloridu sodného. Ten se běžně vyskytuje v přírodě a je dokonce dominantní složkou oceánské a mořské vody." Zdroj: https://www.recenzer.cz/bazenova-chemie/#sul-do-bazenu
Pro snazší vypouštění je dobré pomocí vykružovacího vrtáku do plastu udělat ve spodní části otvor a přidat výpustný kohout.
autor:
Jiří Novák
marketingový specialista